Депутатка від «Слуги народу» розкритикувала рішення Офісу президента

Новообрана народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк по 96-му виборчому округу у Київській області, розкритикувала рішення керівника Офісу президента Андрія Богдана щодо припинення фінансування регіональних програм. Про це Василевська-Смаглюк повідомила у Facebook.

Василевська-Смаглюк зазначила, що Офіс пезидента не має законних підстав впливати на порядок розподілу коштів державного бюджету місцевим громадам.

«Щодо 10,1 мільярда гривень, виділених на регіональні проєкти за програмою Державного фонду регіонального розвитку та соціально-економічного розвитку регіонів. 10 липня, напередодні позачергових виборів, уряд виділив кошти місцевим громадам на різні проєкти», – йдеться у публікації.

Василевська-Смаглюк наголосила, що ці гроші виділялися на фонтани, стадіони, реконструкцію площ і майданів, утеплення шкіл, ремонт дахів у лікарнях і дитсадках та іншу інфраструктуру. На думку депутатки, це були піарні гроші, які мали додати голосів політичному проєкту прем’єра Гройсмана, адже протягом року на Державний фонд регіонального розвитку виділялися копійки.

«А тут перед виборами - раз - і 7,6 мільярдів. Місцеві громади кинулися реалізовувати цю манну небесну. Домовлятися з підрядниками. Перебив цю «малину» лист з Офісу президента. Мовляв, не всі ті проєкти потрібні. Тому не поспішайте», — пояснила авторка публікації.

Василевська-Смаглюк додала, що частково ці гроші було розподілено не зовсім логічно. Проте за даними народної депутатки, частина грошей дійсно була спрямована на потрібні речі: утеплення шкіл, садочків та лікарень до зими, реконструкцію дахів тощо.

«Також дивним здається лист з Офісу президента, який за законом не має ніякого відношення до порядку розподілу коштів державного бюджету місцевим громадам. Щоб було чесно, сподіваюся, новий Кабмін не буде зупиняти соціально важливі проєкти, без яких, наприклад, не можна входити в зиму. А інші — стадіони, площі й лавочки – ретельно перевірить», — резюмувала Василевська-Смаглюк.

Нагадаємо, що члени Асоціації міст України поскаржилися, що Кабінет міністрів затягує виділення двох субвенцій на загальну суму близько 10 мільярдів гривень на регіональний розвиток та розбудову соціально-економічної інфраструктури. Зазначається, що голова Офісу президента Андрій Богдан попросив прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана призупинити виділення коштів на міста «до ухвалення остаточного рішення нового уряду».