Кравчук пов'язує загострення на Донбасі з введенням санкцій проти Медведчука

Загострення ситуації на Донбасі пов'язане із санкціями проти депутата від «Опозиційної платформи - За життя» Віктора Медведчука та його телеканалів.

Про це заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук в інтерв'ю DW.

Він відмовився називати ситуацію на Донбасі «ескалацією конфлікту», однак визнав, що загострення все ж відбувається. Політик пов'язав це із санкціями проти Медведчука.

«Я думаю, це пов'язано саме з тим, що Україна почала активніше діяти, що Зеленський наклав санкції на проросійські канали за їх пропаганду, ввів санкції проти Медведчука. Тобто вони відчули, що Україна перейшла від слів до справи. Плюс, як Європа оцінила дії Росії, яка ситуація з "Північним потоком-2", виступи Байдена і його команди... Вони зрозуміли, що ситуація не в їх користь і почали показувати, що вони також мають силу і можуть щось зробити», – заявив Кравчук.

Водночас, на його думку, вважати загострення на Донбасі прямою помстою РФ за санкції щодо Медведчука не можна.

«Я не думаю. Це – не помста. Тому що вони ніколи не припиняли реалізацію ідеї, що Україна повинна бути "під Росією", ніколи... Цю тезу ніхто не скасовував. Тому нам, щоб остаточно відірватися від Росії, потрібно реально стати членом ЄС, реально членом НАТО, реально отримати статус особливого партнера США. І це ми не просимо. Ми знаємо, що апетити Росії не закінчуються на Україні», – наголосив глава ТКГ.

Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та ще низки фізичних і юридичних осіб через фінансування тероризму.