Кулеба вважає рішення КСУ серйозною проблемою у відносинах України з міжнародними партнерами

Рішення Конституційного суду щодо скасування статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення створює серйозну проблему як для внутрішнього розвитку України, так і для відносин країни з міжнародними партнерами.

Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 29 жовтня.

«Учорашнє рішення Конституційного Суду створює серйозну проблему, проблему не лише для внутрішнього розвитку України, але і для наших відносин з партнерами, які сприяли створенню антикорупційної інфраструктури в Україні», — сказав він.

Водночас Кулеба запевнив, що президент і уряд, у тому числі МЗС, «абсолютно рішуче і принципово» налаштовані на подолання наслідків проблеми, створеної рішенням Конституційного суду. \

Він обіцяє, що українці вже «незабаром побачать конкретні кроки у цьому напрямку».

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням 47 народних депутатів від «Опозиційної платформи - За життя» і «За майбутнє» щодо відповідності Конституції України низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення. Рішення суд оприлюднив у себе на сайті в середу, 28 жовтня.

Рішення Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів викликало велике занепокоєння в Європейському Союзі та воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.