Представники Л/ДНР братимуть участь в узгодженні конституційної реформи - Єрмак

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що "представники ОРДЛО" братимуть участь в обговоренні конституційної реформи й місцевих виборів в Україні, що є одним із напрямків роботи Тристоронної контактної групи в Мінську. Про це Єрмак сказав під час брифінгу в Офісі президента.

"Протягом кількох років, коли відбувається робота Тристоронньої контактної групи в Мінську, відповідно до пакету Мінських домовленостей ми взяли на себе зобов’язання узгодити декілька питань. Насамперед конституційну реформу в частині децентралізації і питання місцевих виборів із представниками ОРДЛО в рамках ТГК. Існує необхідність узгодження цих питань. Протягом останніх років єдиними представниками, які були присутні, разом з Україною, ОБСЄ і Росією, в статусі спостерігачів, це були представники знову так званих ОРДЛО", – сказав Єрмак.

"На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення консультативної ради, яка створюється у політичній підгрупі - тому що в ТКГ є декілька підгруп - політична, група з питань безпеки, економічна, гуманітарна... Так вот, в складі політичної підгрупи заявлено про необхідність створення цієї ради як дорадчого органу, який може розглядати питання, які узгоджені у пакеті Мінських домовленостей і давати свої пропозиції, які можуть бути використані або невикористані у роботі політичної підгрупи", - додав він.

Нагадаємо, що учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України у Мінську підписали домовленості про створення Консультативної ради за участі представників України та бойовиків так званих «Л/ДНР».

Народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович звернувся до СБУ через підписаний у Мінську документ.

Відмітимо, що частина «слуг народу» закликала Зеленського не вести прямих переговорів з бойовиками «Л/ДНР».