Зеленський зустрів повернуті Україні кораблі в порту Очакова

Президент Володимир Зеленський зустрів у порту Очакова українські військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу", які повернулися 20 листопада з російського полону. Про це передає 24 канал.

До порту Очакова Зеленський прибув із суттєвим запізненням через поломку його літака.

"На кораблях частково не вистачає обладнання. Ми говорили з адміралом і деякі речі я не можу сказати, але не вистачає частини озброєння. Я побачив стан, буде розслідування. Ми обов’язково звернемося до російської сторони, щоб вона повернула все, що там було", – заявив Зеленський, стоячи на тлі українських суден.

Він додав, що кораблі ремонтуватимуть близько 3 місяців і вони будуть на ходу.

"Я домовився (з Росією про повернення кораблів - ред.) ні на яких умовах, а просто – телефоном про повернення наших моряків і наших катерів. Я нічого ніде не підписував, нічого не обіцяв. Ми знаємо, що ми праві в цій ситуації. Ніяких умов немає", – наголосив глава держави.

Крім того, Володимир Зеленський поспілкувався з екіпажем суден. Президент подякував морякам за готовність продовжувати службу.

Нагадаємо, 18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря було розпочато процес повернення захоплених у Керченській протоці українських кораблів. Їх передача відбулася в нейтральних водах.