Колишній беркутівець, обвинувачений у розстрілах на Майдані, поновився на посаді в МВС

Колишній командир роти харківського підрозділу «Беркута» Віктор Шаповалов, обвинувачений в розстрілах на Майдані в 2014 році, через суд поновився на службі в правоохоронних органах.

Таке рішення ухвалив Харківський окружний адміністративний суд, йдеться у Реєстрі судових рішень.

Так, Шаповалов позивався до Міністерства внутрішніх справ України та Нацполіції у Харківській області з вимогою визнати незаконним його звільнення, поновити його на посаді та виплатити середню зарплату за час «вимушеного прогулу».

Так, суд постановив поновити Шаповалова на посаді командира оперативної роти № 2 батальйону міліції громадської безпеки особливого призначення ГУ МВС у Харківській області, з якої його звільнили у листопаді 2015 року.

Також суд розпорядився стягнути з МВС на користь Віктора Шаповалова 11 297,20 гривень за дні «вимушеного прогулу».

Як раніше повідомлялося, ще один колишній беркутівець Олександр Маринченко, якого обвинувачують у злочинах на Майдані у 2014 році, також через суд намагається поновитися на службі в поліції через незаконне звільнення.

Нагадаємо, Шаповалов перебував під вартою з 2015 року. Йому інкримінували перевищення службових повноважень, що призвели до загибелі або поранення 110 активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року в районі Маріїнського парку та Кріпосного провулка в Києві. 

За даними слідства, екскомандир 2-ї роти харківського «Беркуту» віддав злочинний наказ, що призвів до смерті 3 активістів, а також до травмування 107 людей.