У Мінську жорстко затримали українських волонтерів із «Восток SOS»

Білоруські силовики жорстко затримали в Мінську двох громадян України, волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Про це повідомляє Громадське.

На першому відео силовики кладуть вниз лицем Євгена Васильєва.

На другому відео Костянтин Рєуцький, колишній журналіст Громадського, знімає, як силовики жорстко затримують чоловіка, який просто переходив дорогу. 

Раніше у Білорусі затримали велику кількість журналістів. Сьогодні, 12 серпня, глава МВС країни Юрій Караєв розпорядився не чіпати журналістів, які виконують свою роботу під час антиурядових протестів, крім випадків, коли вони «стають між порушниками і силами правопорядку».

Зранку 12 серпня в МЗС України повідомляли, що у Білорусі затримали 9 українців.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами за чинного главу держави Олександра Лукашенка проголосували понад 80,23% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 9,9%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. За три дні влада повідомила про затримання понад 6 тисяч людей та поранених приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими.