Уряд Росії подав у відставку

Уряд Російської Федерації 15 січня подав у відставку. Про це оголосив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв. Про це повідомляє ТАСС.

Президент РФ Володимир Путін попросив міністрів виконувати обов'язки до формування нового уряду.

Відставка уряду відбулася після того, як 15 січня під час послання Федеральним зборам РФ Путін запропонував внести зміни до Конституції Росії.

«У цьому контексті очевидно, що ми, як уряд Російської Федерації, повинні надати президенту нашої країни можливість ухвалювати всі необхідні рішення, і в цих умовах, я вважаю, було б правильним відповідно до статті 117 Конституції РФ уряд РФ у чинному складі подав у відставку», — заявив Медведєв.

Як пише «Коммерсанть», Путін запропонував, щоб в Конституції серед іншого було прописано, що суддям, головам регіонів було заборонено мати іноземне громадянство та посвідку на проживання в інших країнах.

Також зазначається, що кандидати у президенти повинні жити в Росії не менше 25 років і не мати іноземного громадянства. Чинні норми передбачають постійне проживання не менш як 10 років.

Пропонується закріпити регулярну індексацію пенсій, а також посилити роль губернаторів, державної ради та роль Конституційного суду.

Поправки винесуть на всенародне голосування. Це не буде референдум: процедуру і терміни визначить президентський указ, уточнив Дмитро Пєсков, пише The Bell.

Президент РФ провів зустріч з Медведєвим і запропонував йому посаду заступника голови Ради безпеки Росії. Це нова посада для РФ, головою Радбезу залишається президент.

До того моменту, як буде сформований новий склад уряду, Медведєв залишиться виконувачем обов'язки глави уряду.

Як пише «Новая газета», подальше рішення щодо складу буде ухвалювати президент.

За даними The Bell, відставка Медведєва була несподіванкою. Про це видання повідомило з посиланням на в.о. двох федеральних міністрів. Ким буде новий прем'єр — наразі невідомо.

«Ніхто не знав про відставку. Нас зібрали й оголосили ось буквально щойно», — зазначив один з міністрів.

Повідомляється, що після поширення цієї інформації рубль і російські акції трохи впали. Рубль подешевшав до долара на 30 копійок.