ЄС відреагував на масові затримання на мітингу в Москві

Евпросоюз закликав Росію дотримуватися міжнародних зобов'язань при проведенні місцевих виборів. Речниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич заявила, що масові затримання в Москві є порушенням прав на свободу вираження поглядів, асоціацій і зборів, повідомляється на офіційному сайті ЄС.

Європейська чиновниця закликала російську владу дотримуватися міжнародних зобов'язань при проведенні місцевих виборів, які намічені на вересень.

"Ці затримання і непропорційне застосування сили проти мирних демонстрантів прямують до серій арештів і поліцейських рейдів, які викликають занепокоєння проти опозиційних політиків, проведених в останні дні, і знову серйозно підривають основні свободи вираження думок, асоціації та зборів. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми очікуємо, що вони будуть захищені", - зазначила вона.

Також в ЄС очікують, що Російська Федерація буде поважати свої зобов'язання в рамках співпраці з ОБСЄ та інші міжнародні зобов'язання при проведенні місцевих виборів.

Нагадаємо, 27 липня більше тисячі мирних демонстрантів, в тому числі відомі діячі опозиції та журналісти, були затримані на акції протесту біля московської мерії. Вони закликали до вільних і демократичних виборів, які повинні проходити у Москві у вересні 2019 року.