ЄСПЛ відмовив у вимозі Росії зобов'язати Україну припинити «утиски російськомовних» і забезпечити подання води до Криму

Європейський суд з прав людини в п’ятницю, 23 липня, прийняв до розгляду перший міждержавний позов Росії проти України щодо низки подій із 2014 року, які Москва називає «утисками росіян» і «загибеллю мирного населення».

Про це повідомила пресслужба ЄСПЛ.

Крім того, Росія також просила про застосування забезпечувальних заходів щодо позову — заборонити обмеження російської мови в школах, у ЗМІ та в інтернеті і зобов’язати владу України зняти блокаду з Північно-Кримського каналу (ним постачається вода до окупованого Криму).

«Суд вирішив відмовити у вимозі (Російської Федерації, - ред.)… оскільки вона не передбачала серйозного ризику непоправної шкоди будь-якого основоположного права відповідно до Європейської конвенції з прав людини», — зазначив у комунікації ЄСПЛ.

Нагадаємо, 22 липня Генеральна прокуратура Росії оприлюднила заяву про те, що РФ позивається проти України до ЄСПЛ. Зокрема, у РФ заявили про відповідальність влади України за «загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми» на площі Незалежності у Києві та в Будинку профспілок в Одесі у 2014 році та на Донбасі, «утиски» та «дискримінацію» росіян, обстріли на Донбасі, «водну блокаду» Криму та катастрофу Boeing MH17 тощо. 

Це перший в історії міждержавний позов Москви проти Києва.

У Міністерстві юстиції України назвали позов Росії пропагандистським, а також підкреслили, що з юридичної точки зору на Москву в ЄСПЛ чекає «неминуча поразка».